Prominent & Leading from Mumbai, we offer 13mm white artificial turf and 30mm white turf.
₹ 500 / sq ft Get Latest Price
| Application | Multi-sport |
| Pile Height | 13 mm |
| Backing Type | Double Layer |
| Dtex | 8800 |
| Roll Width | 4m |
| Density | 18900 |
| Yarn Material | PP |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 50 / sq ft Get Latest Price
| Pile Height | 30 mm |
| Application | Landscaping |
| Dtex | 9500 |
| Backing Type | Double Layer |
| Yarn Material | PP |
| Stitch Rate | 20 /10cm |
| Density | 21000 |
| Roll Width | 4m |
| Yarn Shape | Spine Shape |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Roshni Aziz Badshah (CEO)
A.P Enterprises
403, Vidhyut Building, Narsi Natha Street, Katha Bazar Masjid Station
Mumbai - 400009, Maharashtra, India