Our product range includes a wide range of artificial grass roll, best fake grass for dogs, artificial turf roll, acrylic synthetic sports flooring and vinyl flooring sheet.
₹ 30 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 25 mm |
| Material | PE |
| Usage/Application | Garden |
| Shape | Straight |
| Color | green |
| Is It Washable | Washable |
| Packaging Type | roll |
| Coverage Area | 538 |
| Density | 10000 |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 40 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 40 mm |
| Material | PE |
| Usage/Application | Outdoor |
| Shape | Straight |
| Color | green |
| Is It Washable | Washable |
| Packaging Type | roll |
| Coverage Area | 538 |
| Density | 14000 |
Minimum order quantity: 5000 sq ft
₹ 31 / sq ft Get Latest Price
| Pile Height | 15 mm |
| Material | PE |
| Roll Size | 6.5x82ft |
| Pile Weight | 70kg |
| Brand | max |
| Usage/Application | Outdoor |
| Roll Length | 82ft |
| Ground Cloth | black |
| Color | green |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 500 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Usage/Application | Basketball Court |
| Material | Acrylic |
| Type Of Synthetic Flooring | Outdoor Synthetic Flooring |
| Color | Multicolor |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 500 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Material | Vinyl |
| Color | Brown |
| Type Of Flooring | Flooring Sheet |
| Brand | AP Enterprise |
| Usage/Application | Used for Flooring |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Roshni Aziz Badshah (CEO)
A.P Enterprises
403, Vidhyut Building, Narsi Natha Street, Katha Bazar Masjid Station
Mumbai - 400009, Maharashtra, India