Leading of bird protection net, garware bird net, boundary wall spikes, stainless steel bird spike, polycarbonate bird spike and pvc anti bird spike from Mumbai.
₹ 12 / sq ft Get Latest Price
| Color | White |
| Material | Nylon |
| Shape | Square |
| Border Rope | Yes |
| Packaging Size | Roll |
| Usage Appliaction | Protection Net |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 3 / sq ft Get Latest Price
| Size | 10mtrx30mtr |
| Color | White |
| Material | HDPE Plastic |
| Service Location | india |
| Brand | garware |
| Shape | squar |
| Border Rope | 4mm |
| Breaking Strength | 400kg |
| Mesh Hole | 35mm |
| Packaging Size | 10mtrx30mtr |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 16 / sq ft Get Latest Price
| Size | 5x9 Feet |
| Usage/Application | Bird |
| Material | Nylon |
| Color | Green |
| Packaging Type | Roll |
| Mesh Size | 20mm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 4 / sq ft Get Latest Price
| Material | Polycarbonate |
| Usage/Application | Buildings |
| Color | White |
| Height Of Spikes | 10 Inch |
| Surface Finish | Polish |
| Weight | 35gm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 40 / sq ft Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Buildings |
| Color | White |
| Height Of Spikes | 10 Inch |
| Surface Finish | Polsih |
| Weight | 35gm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 4 / sq ft Get Latest Price
| Material | Polycarbonate |
| Size | 12 Inch |
| Pest Control Type | Bird |
| Usage/Application | Buildings |
| Color | White |
| Weight | 35gm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 35 / sq ft Get Latest Price
| Material | PVC |
| Size | 10 Inch |
| Usage/Application | Buildings |
| Color | White |
| Surface Finish | Polish |
| Weight | 35g |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 4 / sq ft Get Latest Price
| Material | Polycarbonate |
| Size | 10 Inch |
| Diameter | 2mm |
| Is It Corrosion Resistant | Corrosion Resistant |
| Packaging Type | Box |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 40 / sq ft Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Length | 1 ft (30 cm) |
| Size | 295mm |
| Spike Height | 6 inch |
| Pest Control Type | Bird Control |
| Weight (Polycarbonate) | 65 g |
| Usage/Application | Buildings |
| Color | White |
| Height Of Spikes | 135mm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Roshni Aziz Badshah (CEO)
A.P Enterprises
403, Vidhyut Building, Narsi Natha Street, Katha Bazar Masjid Station
Mumbai - 400009, Maharashtra, India