Providing you the best range of sports cricket nets, football goal post net, football goal posts, sports ground fencing and polypropylene cargo nets with effective & timely delivery.
₹ 6.5 / sq ft Get Latest Price
| Net Type | Cricket Net |
| Net Material | HDPE |
| Twine Thickness | 2.5 mm |
| Material | HDPE |
| Mesh Size | 40 mm |
| Net Length | 50 m |
| Net Height | 3.05 m |
| Size | 100x33 |
| Side Border | 12mm |
| Shelf Life | 9year |
| Brand | Garware |
| Color | Green |
| Is it Waterproof | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 5000 sq ft
₹ 12 / sq ft Get Latest Price
| Material | Nylon |
| Color | White |
| Usage/Application | football ground |
| Size | 10x30ft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 6 / sq ft Get Latest Price
| Material | Nylon |
| International Regulation Dimension | 1mm thickness 35mm mesh size |
| Spray Paint Used | no |
| Net Mesh Hole | 35mm |
| Frame Length | 100ft |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 6 / sq ft Get Latest Price
| Material | Galvanized Iron |
| Mesh Size | 75 X 75 mm |
| Height | 10 Feet |
| GSM | 100 GSM |
| Length | 100 m |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Product Type | cargo safety net |
| Material | pp rope |
| Vehicle Type | Industrial Use |
| Features | 16mm cargo net |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Roshni Aziz Badshah (CEO)
A.P Enterprises
403, Vidhyut Building, Narsi Natha Street, Katha Bazar Masjid Station
Mumbai - 400009, Maharashtra, India