Offering you a complete choice of products which include artificial turf installation services and badminton vinyl flooring.
₹ 85 / sq ft Get Latest Price
| Pile Height | 15 mm |
| Material | PE |
| Roll Size | 6.5x82ft |
| Pile Weight | 85kg |
| Brand | bellin turf |
| Usage/Application | Cricket |
| Roll Length | 82ft |
| Ground Cloth | black |
| Color | green |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 400 / sq ft Get Latest Price
| Material | Synthetic |
| Floor Type | Tiles |
| Area Of Use | Indoor |
| Thickness | 5 mm |
| Warranty | 10 years |
| Floor Thickness | 5 mm |
| Court Type | Indoor |
| Color | Green |
| Certification | BWF Approved |
| Brand | Yonex |
| Shock Absorption | 55 % |
| Grade | A Grade |
| Application | Used in Badminton |
| Finishing | Polished |
| Finish | Glossy |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Roshni Aziz Badshah (CEO)
A.P Enterprises
403, Vidhyut Building, Narsi Natha Street, Katha Bazar Masjid Station
Mumbai - 400009, Maharashtra, India