Leading of white football sports net, nylon net, nylon playground net, polypropylene submersible rope and yellow polypropylene rope from Mumbai.
₹ 15 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Football |
| Size | 6x7 Feet |
| Color | White |
| Material | PVC |
| Stitching Type | Machine |
| Type | Outdoor |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 5 / sq ft Get Latest Price
| Color | Green |
| Packaging Type | Roll |
| Thickness | 1mm |
| Size | 33x100ft |
| Weight | 14kg |
| Shape | squar |
| Strength Of Yarn | 400kg |
| Material | nylon |
| Brand | garware |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 6 / sq ft Get Latest Price
| Color | Green |
| Packaging Type | Roll |
| Thickness | 2.5mm |
| Size | 33x100ft |
| Weight | 40kg |
| Shape | squar |
| Strength Of Yarn | 5ton |
| Finishing | dark green |
| Material | barided |
| Brand | garware |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | Reprocessed |
| Length | 20 m |
| Filament Type | Monofilament |
| Color | Yellow |
| Rope Type | Twisted |
| Strand Structure | 3 Ply |
| Diameter | 2 mm |
| Rope Shape | Round |
| Usage/ Application | Marine Industry |
Minimum order quantity: 500 Kg
₹ 4 / sq ft Get Latest Price
| Length | 50 m |
| Filament Type | Monofilament |
| Rope Type | Twisted |
| Color | Yellow |
| Strand Structure | 2 Ply |
| Diameter | 2 mm |
Minimum order quantity: 100 sq ft
Roshni Aziz Badshah (CEO)
A.P Enterprises
403, Vidhyut Building, Narsi Natha Street, Katha Bazar Masjid Station
Mumbai - 400009, Maharashtra, India